+48 530 590 360 panelvan.pl@gmail.com
Tania zabudowa samochodu dostawczego

Tania zabudowa samochodu dostawczego dla branży budowlanej.

Firmie świadczącej usługi remontowo – budowlane zależało na adaptacji dostawczaka specjalnie pod swoją branże. Główne cele projektu to takie aby zabudowa samochodu dostawczego była tania oraz aby mimo półki do przewożenia zestawu szpachli tzw. noży uzyskać jak najwięcej miejsca do przewożenia materiałów budowlanych. Samochód jaki został poddany modernizacji to Fiat Scudo L1 z 2010 roku.

Realizację zamówienia zaczęliśmy od usunięcia starej zniszczonej zabudowy oraz wyczyszczenia przestrzeni ładunkowej furgonu.  Kierując się kryterium ceny, boczna zabudowa samochodu dostawczego została wykonana ze standardowej sklejki 4 mm a jako materiał na podłogę użyta została tania sklejka szalunkowa o grubości 12 mm.

Tania zabudowa samochodu dostawczego
podłoga do samochodu dostawczego

Na załączonym zdjęciu widać że jakość sklejki nie jest najwyższa. Można zauważyć brak wypełnień oraz przetarcia na jej powierzchni. Jednak klientowi zależało na śliskiej powierzchni do przesuwania ciężkiego ładunku. Do łączenia podłogi użyliśmy dwuteownika aluminiowego osadzonego w miejscu gdzie w razie przewozu palety nie będzie on narażony na częsty kontakt z paletą. Jest on osadzony na wyfrezowanych krańcach łączenia podłogi. 

Zabudowa do samochodu dostawczego
Półka na szpachle

Właściciel samochodu dostawczego powiedział że największym problemem podczas pracy jest przewożenia szpachli do gładzi. Noże są bardzo delikatne, łatwo ulegają korozji oraz zawsze trzeba uważać na nie przy transporcie. Tym samym nie chce dużej półki która mogłaby zająć niepotrzebnie miejsce w jego blaszaku. A równocześnie zależy mu aby zużyć jak najmniej materiału aby koszt całej zabudowy samochodu dostawczego nie był wysoki.

Półka jest podzielona na 6 segmentów. Górne 3 segmenty służą do przewożenia noży o długości 1,2 m a dolne do mniejszych narzędzi. Aby półka była stabilna opiera dodatkowo się na nadkolu. Półka zrobiona jest z taniej sklejki szalunkowej a cały projekt półki zmieścił się na jednym arkuszu.

Całkowity koszt zabudowy do samochodu dostawczego wraz z półką, mimo że ceny sklejki w dzisiejszych czasach szybują do góry, to raptem 1200 zł. 

Półka na szpachle do gładzi

Zapraszam do zapoznania się z projektami zabudów oraz półek firmy Panel Van.