+48 530 590 360 panelvan.pl@gmail.com
Kompleksowa zabudowa samochodu dostawczego dla ogrodnika

Zabudowa samochodu dostawczego dla ogrodnika

Jeżeli zastanawiasz się na zabudową samochodu dostawczego dla ogrodnika lub usług ogrodniczych to ten post jest dla Ciebie? Nie jest ważne jaki samochód tupu furgon wybierzesz. Najważniejszą kwestią jest czy masz pomysł jak optymalnie wykorzystać swojego dostawczaka i zaprojektować jego przestrzeń ładunkową.  Celem projektu było dostosowanie samochodu dostawczego do potrzeb firmy który świadczy usługi ogrodnicze w Wielkopolsce. Zabudowa busa została wykonana ze sklejki 4 mm (obicia) oraz 12 mm (podłoga). Problemem projektu była adaptacja przestrzeni ładunkowej pod sprzęt jakim operuje firma. Dwie kosiarki, przycinarka do trawy, sprzęt lekki oraz kanistry na paliwo i olej trzeba było dostosować do zabudowy auta. Nie tylko było wymagane powiększenie przestrzeni ładunkowej ale również takie jej dopasowanie aby sprzęt był możliwie jak najbezpieczniej transportowany. Zabudowa samochodu nie stanowiła problemu i został wykonana według dotychczasowych rozwiązań. Zrezygnowaliśmy również ze standardowych półek i regałów na narzędzia które niepotrzebnie mogłyby ograniczać miejsce na pace samochodu. Modernizowany dostawczak to Peugeot Expert o długości L2.

Pierwszym krokiem było wstępne rozmieszczenie sprzętu które dawało nam bazę do wykonania specjalistycznej półki dopasowanej do blaszaka. Mimo że Peugeot Expert L2 jest dość pojemnym samochodem klientowi zależało na jak największej wykorzystanej powierzchni paki samochodu.

Rozmieszczenie sprzętu w samochodzie dostawczym
Półka do samochodu dostawczego dla ogrodnika
Projekt półki do samochodu dostawczego dla ogrodnika

Półka została tak podzielona aby pod nią zmieściły się dwie kosiarki a górna część stanowiła powierzchnię do ułożenia lekkiego sprzętu i narzędzi. Idea która znalazła rozwiązanie to poszerzona i wytrzymała półka która, znajduje się nad kosiarkami. Została ona wykonana ze sklejki o grubości 18 mm.

Kolejnym krokiem była zabudowa nadkoli. W miejscu gdzie w standardowych zabudowach znajduję się tylko obicie w tym przypadku konstrukcje zabudowy nadkola wykonaliśmy wydłużoną i poszerzoną tak aby nie tracić miejsca w samochodzie oraz bezpieczniej móc transportować oleje i paliwo.

Nadkola dla samochodu dla ogrodnika
Nadkola samochodu dostawczego
Dostawczak dla ogrodnika

W pełni zmodernizowany blaszak z zabudową Peugeot Exper L2. Półka na narzędzia oraz poszerzone nadkola powiększają pojemność ładunkową furgonu oraz ułatwiają pracę.

Projekt samochodu dla ogrodnika

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi produktami zapraszamy do sekcji zabudowy oraz półki